Jak to zrobić?

Jak przygotować przyprawę dyniową (pumpkin spice)?

26 października 2017

 

Jesień to zdecydowanie sezon na wszystko, co dyniowe. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że dynia najlepiej czuje się w towarzystwie swoich dobrych przyjaciół, tj. pięciu aromatycznych, rozgrzewających przypraw: cynamonu, imbiru, gałki muszkatołowej, goździków i ziela angielskiego. To dzięki nim potrawy dyniowe nabierają prawdziwie jesiennego charakteru.

Zła wiadomość jest taka, że mieszanka tych przypraw rzadko (o ile w ogóle) pojawia się w naszych sklepach. Dobra wiadomość jest jednak taka, że bardzo łatwo przygotować ją samemu. Zajmie Wam to tylko kilka minut. Pamiętajcie, aby przechowywać ją w szczelnie zamkniętym pojemniku lub słoiczku – w ten sposób na dłużej zachowa swoje aromaty.

Jak przygotować przyprawę dyniową?

Część przypraw (np. cynamon i imbir) na pewno uda Ci się kupić w już zmielonej formie. Resztę należy zetrzeć na tarce do przypraw albo w moździerzu, lub użyć do tego młynka. Najważniejsze, aby wszystko było zmielone na drobny proszek. Nie ma nic gorszego niż natrafienie na zbyt dużą niezmieloną cząstkę ziela angielskiego w trakcie pałaszowania jesiennego deseru. Zmielone przyprawy należy wymieszać w następujących proporcjach:

– 3 łyżki mielonego cynamonu
– 2 łyżeczki mielonego imbiru
– 2 łyżeczki mielonej gałki muszkatołowej
– 1,5 łyżeczki zmielonych goździków
– 1,5 łyżeczki zmielonego ziela angielskiego

Do czego używać przyprawy dyniowej?

Przyprawa dyniowa pasuje wszędzie tam, gdzie planujecie użyć dyni. Jest świetnym dodatkiem do jesiennych wypieków i kawy (szczególnie do uwielbianej w Stanach Pumpkin Spice Latte). Jej rozgrzewające aromaty sprawiają, że można ją dodać do mnóstwa potraw, także tych wytrawnych – od zup, po makarony.

Udanych wypieków i pysznych okruszków!

Zobacz także:

Brak komentarzy

Zostaw wiadomość

x Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o nowych wpisach i wydarzeniach?
Marzy Ci się jeszcze więcej przepisów i porad, stworzonych specjalnie dla Ciebie?
Dołącz do grona Kruszynek już teraz!
[FM_form id="1"]