Bez glutenu, Jak to zrobić?, Wegańskie

Jak przygotować kwiaty z ananasa?

21 czerwca 2017

 

Suszone kwiaty z ananasa robią ogromne wrażenie na każdym, kto zaszczyci je wzrokiem. Dzięki nim, nawet najprostsza babeczka stanie się eleganckim dziełem sztuki. Co najważniejsze, taki efekt „wow” można uzyskać przy minimalnym wysiłku i ilości składników. Kwiaty te doskonale sprawdzą się jako piękne dekoracje do muffinów i tortów (na przykład do tego).

Czego potrzeba do przygotowania kwiatów z ananasa?

Jedyne, czego potrzebujesz to świeży ananas. Niestety, ananasowych kwiatów nie można wykonać z ananasa z puszki.

Jak przygotować kwiaty z ananasa?

Obierz świeżego ananasa i dokładnie wykrój lub wydłub okrągłe oczka, które pozostały po skórce. Dzięki temu, pozbędziesz się nieprzyjemnych twardych kawałków w ananasie, a kwiaty zyskają ciekawie postrzępione płatki.

W zależności od tego, ile kwiatów chcesz przygotować, odkrój z ananasa kilka bardzo cienkich okrągłych plasterków. Powinny mieć one ok. 1-2 milimetrów grubości. Resztę ananasa możesz użyć, na przykład, do przełożenia tortu.

Plasterki przełóż na wyłożoną papierem do pieczenia blachę i susz w piekarniku nagrzanym do 150 stopni. Po 30 minutach przewróć plasterki na drugą stronę i susz kolejne 30 minut. W niektórych piekarnikach może to zająć nieco więcej czasu – uważnie kontroluj więc, co dzieje się z kwiatami

Kiedy kwiaty będą już suche po obu stronach, delikatnie przełóż je do zagłębień w formie na muf finy i zostaw je do ostygnięcia w suchym miejscu, najlepiej na całą noc. W ten sposób kwiaty nabiorą odpowiedniego kształtu. Zamiast formy na muffiny możesz użyć do tego filiżanek lub innych naczyń o podobnym kształcie, układając plasterki ananasa, tak by jego „płatki” wyginały się lekko ku górze.

Udanych wypieków i pysznych okruszków!

Zobacz także:

Brak komentarzy

Zostaw wiadomość

x Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o nowych wpisach i wydarzeniach?
Marzy Ci się jeszcze więcej przepisów i porad, stworzonych specjalnie dla Ciebie?
Dołącz do grona Kruszynek już teraz!
[FM_form id="1"]