Bez glutenu, Jak to zrobić?

Jak przygotować przyprawę dyniową (pumpkin spice)?

26 października 2017

 

Jesień to zdecydowanie sezon na wszystko, co dyniowe. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że dynia najlepiej czuje się w towarzystwie swoich dobrych przyjaciół, tj. pięciu aromatycznych, rozgrzewających przypraw: cynamonu, imbiru, gałki muszkatołowej, goździków i ziela angielskiego. To dzięki nim potrawy dyniowe nabierają prawdziwie jesiennego charakteru.

Zła wiadomość jest taka, że mieszanka tych przypraw rzadko (o ile w ogóle) pojawia się w naszych sklepach. Dobra wiadomość jest jednak taka, że bardzo łatwo przygotować ją samemu. Zajmie Wam to tylko kilka minut. Pamiętajcie, aby przechowywać ją w szczelnie zamkniętym pojemniku lub słoiczku – w ten sposób na dłużej zachowa swoje aromaty.

Jak przygotować przyprawę dyniową?

Część przypraw (np. cynamon i imbir) na pewno uda Ci się kupić w już zmielonej formie. Resztę należy zetrzeć na tarce do przypraw albo w moździerzu, lub użyć do tego młynka. Najważniejsze, aby wszystko było zmielone na drobny proszek. Nie ma nic gorszego niż natrafienie na zbyt dużą niezmieloną cząstkę ziela angielskiego w trakcie pałaszowania jesiennego deseru. Zmielone przyprawy należy wymieszać w następujących proporcjach:

– 3 łyżki mielonego cynamonu
– 2 łyżeczki mielonego imbiru
– 2 łyżeczki mielonej gałki muszkatołowej
– 1,5 łyżeczki zmielonych goździków
– 1,5 łyżeczki zmielonego ziela angielskiego

Do czego używać przyprawy dyniowej?

Przyprawa dyniowa pasuje wszędzie tam, gdzie planujecie użyć dyni. Jest świetnym dodatkiem do jesiennych wypieków i kawy (szczególnie do uwielbianej w Stanach Pumpkin Spice Latte). Jej rozgrzewające aromaty sprawiają, że można ją dodać do mnóstwa potraw, także tych wytrawnych – od zup, po makarony.

Udanych wypieków i pysznych okruszków!

Zobacz także:

Brak komentarzy

Zostaw wiadomość

x Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o nowych wpisach i wydarzeniach?
Marzy Ci się jeszcze więcej przepisów i porad, stworzonych specjalnie dla Ciebie?
Dołącz do grona Kruszynek już teraz!
[FM_form id="1"]